W weekend, 20-21 maja odbyły się we francuskim Lyonie 31 Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin sekcja ŁĘCZNA. W swoim pierwszym starcie na Mistrzostwach Europy Mikołaj Król zajął w połączonej kategorii kata chłopców i dziewcząt 12-13 lat bardzo dobre 9 miejsce na 24 startujących zawodników reprezentujących takie potęgi europejskiego karate jak Hiszpania, Rosja, Węgry, Bułgaria, Ukraina czy gospodarz imprezy Francja. Drugiemu z naszych reprezentantów udało się zakwalifikować do ścisłego finału ( 4 zawodników ) kategorii kata juniorów 14 -17 lat. Po bardzo dobrym występie ostatecznie Janek Waniewski zajął 4 miejsce przegrywając podium o 0,5 pkt z reprezentantem Rosji. Trzeci z naszych zawodników po dobrej prezentacji kata ostatecznie zajął miejsce w połowie stawki ( 21 startujących ) Młodzież reprezentującą Lubelski Klub Karate Kyokushin sekcja ŁĘCZNA przygotowywał do Mistrzostw Europy i sprawował nad nią opiekę w Lyonie sensei Grzegorz Sawczuk na stałe zatrudniony w LW Bogdanka. W sumie w zawodach juniorskich i seniorskich reprezentanci Polski zdobyli kilkanaście medali w tym 4 złote !! Potwierdza to, że warto inwestować w tak zdolną młodzież jak nasi młodzi zawodnicy, którzy przy okazji serdecznie dziękują za wsparcie jakie im udzieliły Związki Zawodowe Bogdanki : ZZ Kadra, ZZ Górników i NSZZ Solidarnosć.